Gdańskie Przedszkole Lingwista

Zajęcia w trzech grupach wiekowych

Łączymy doskonałą zabawę z gwarancją właściwego przygotowania do nauki w szkole podstawowej

Gdańskie Przedszkole „Lingwista” znajduje się przy ul. Św. Barbary 1, w najbliższej okolicy gdańskiej Starówki. Zajęcia prowadzone są w trzech grupach wiekowych: 2-3-letnich, 4-letnich oraz 5-6-letnich. Przedszkole jest otwarte od poniedziałku do piątku w godzinach od 6:30 do 17:30. Program edukacyjny, wdrażany przez wykwalifikowaną kadrę, łączy doskonałą zabawę z gwarancją właściwego przygotowania do szkoły.

Placówka położona w spokojnej okolicy

Pomieszczenia i urządzenia dostosowane do potrzeb małych dzieci

Placówka dysponuje przestronnymi salami dydaktycznymi, salką gimnastyczną, holem, szatnią oraz łazienkami dostosowanymi do potrzeb małych dzieci. Przedszkole posiada ogród wyposażony w sprzęt i urządzenia do rozwijania aktywności fizycznej oraz gier i zabaw ruchowych. Budynek położony jest w spokojnej okolicy, otoczony bardzo dużym terenem zielonym z boiskiem i padokiem dla koni.

Indywidualne podejście do każdego dziecka

Nowoczesne rozwiązania edukacyjne i codzienny kontakt z językiem angielskim

Kadra nauczycielska posiada wysokie kwalifikacje oraz doświadczenie, prowadzi zajęcia i pracę dydaktyczno-wychowawczą, tworząc bardzo przyjazną atmosferę. Wyróżnia ją indywidualne podejście do każdego przedszkolaka, a także duża kreatywność w organizacji wszelkich aktywności.

W placówce wykorzystuje się nowoczesne rozwiązania edukacyjne, takie jak:

  • wczesna nauka czytania metodą krakowską,
  • program edukacji matematycznej według prof. Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej i
  • przygotowanie do nauki pisania metodą Dobrego Startu.

Zapewniany jest również codzienny kontakt z językiem angielskim. Oferowana jest nauka języka niemieckiego oraz hiszpańskiego. Organizowane są interaktywne spotkania z fizyką, chemią i biologią. W przedszkolu jest również zagwarantowane całodzienne wyżywienie, dostosowane do potrzeb i smaku dzieci, odpowiadające najnowocześniejszym, zdrowym trendom żywieniowym.

Rozwój osobowość przedszkolaka

Rozwiązania wspierające rozwijanie zdolności i zainteresowań

Gdańskie Przedszkole „Lingwista” rozwija osobowość dzieci, zaspokaja ich potrzeby, wspiera w rozwijaniu zdolności i zainteresowań. Wspomaga wychowanków w rozwijaniu własnych możliwości twórczych, wyzwalaniu uczuć i samorealizacji. Celem placówki jest wychowywanie dzieci aktywnych, wrażliwych, samodzielnych oraz doskonale radzących sobie z wszelkimi problemami. Każde maluch czuje, że jest wysłuchany i zrozumiany. Absolwenci mają znakomity start na wszystkich wyższych poziomach edukacji.

Przejdź na stronę placówki: