Strona główna

Szanowni Państwo,

Z uwagi na rozprzestrzeniający się wirus SARS-CoV-2 oraz w trosce o wspólne bezpieczeństwo, wszelkie sprawy prosimy załatwiać drogą telefoniczną lub elektroniczną. Kontakty w formie osobistej w naszych siedzibach tymczasowo zawieszamy.
Jednocześnie informujemy, że nauka w naszych szkołach w sytuacji obecnej jest prowadzona online.
e-mail : info2@oswiatalingwista.eu Tel: +48 501 449 370

Oświata - Lingwista Nadbałtyckie Centrum Edukacji

„Oświata – Lingwista” Nadbałtyckie Centrum Edukacji należy do znaczących placówek oświatowych Polski Północnej, działa na obszarze kilku województw, swoimi działaniami edukacyjnymi obejmuje zarówno dzieci, młodzież, jak i dorosłych. Prowadzone przez firmę Gdańskie Szkoły „Lingwista” – przedszkole, szkoła podstawowa, gimnazjum, liceum akademickie oraz szkoły medyczne w Gdańsku kształcące w kilkunastu kierunkach, dają dzieciom, młodzieży i dorosłym zarówno solidne podstawy edukacyjne, poszukiwany na rynku pracy zawód, jak i przygotowują do możliwości funkcjonowania nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie. Wszystkie prowadzone przez Nadbałtyckie Centrum szkoły mają prawa publiczne i świadczą usługi edukacyjne na najwyższym poziomie.

Działalność szkół wspiera Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli, prowadzący kursy kwalifikacyjne i doskonalące, adresowane do całej społeczności oświatowej: kadry kierowniczej, nauczycieli, pracowników samorządów lokalnych, nadzoru pedagogicznego.

Funkcjonujące od 1997 roku Centrum Szkolenia Zawodowego prowadzi corocznie setki szkoleń zawodowych na terenie północnej Polski. Ofertę kieruje do firm delegujących na szkolenia swoich pracowników, jak również do indywidualnych osób chcących podnieść swoje umiejętności i kwalifikacje zawodowe oraz uzyskać wymagane uprawnienia. Na bieżąco realizuje zlecenia jednostek samorządowych oraz różnego rodzaju instytucji. Wieloletnia profesjonalna działalność została potwierdzona wydaniem Akredytacji Pomorskiego Kuratora Oświaty na wybrane kursy zawodowe.

„Oświata-Lingwista” Nadbałtyckie Centrum Edukacji uczestniczy aktywnie w przeciwdziałaniu bezrobociu , dając możliwość uzyskiwania nowych kwalifikacji zawodowych i uprawnień, realizuje projekty zlecane przez Urzędy Pracy, MOPS i MOPR. Firma mocno angażuje się w szkolenia realizowane z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Zapraszamy do siedziby naszej firmy: „Oświata-Lingwista” Nadbałtyckie Centrum Edukacji, 80-107 Gdańsk, ul. Malczewskiego 51.

Projekt "Europejska praktyka zawodowa drogą do zwiększenia mobilności na rynku pracy.

Nadbałtyckie Centrum Szkoleń Oświata Lingwista

Oferta kształcenia policealnego 2020/2021 w naszych Gdańskich Szkołach Medycznych dla dorosłych

Kierunek opiekun medyczny

Kierunek opiekun medyczny

NAUKA BEZPŁATNA

Podoba Ci się praca opiekuna medycznego? Lubisz pracować z ludźmi? Wybierz ten kierunek i zdobądź państwowe uprawnienia do wykonywania zawodu opiekun medyczny!

Tryb nauki: 1 rok
Opłata wpisowa: 0 zł
Czesne: 0 zł
Praktyki: 4 tyg. (140 godz.)

Kierunek Terapeuta zajęciowy

Terapeuta zajęciowy

NAUKA BEZPŁATNA

Podoba Ci się praca terapeuty zajęciowego? Masz duszę artysty? Wybierz ten kierunek i zdobądź państwowe uprawnienia do wykonywania zawodu terapeuty zajęciowego!

Tryb nauki: 2 lata
Opłata wpisowa: 0 zł
Czesne: 0 zł
Praktyki: 6 tyg. (210 godz.)

Kierunek Technik administracji

Technik administracji

NAUKA BEZPŁATNA

Technik administracji jest specjalistą d/s procedur obsługi obywateli będących petentami instytucji administracji i urzędów państwowych, urzędów finansowych itp.

Tryb nauki: 2 lata
Opłata wpisowa: 0 zł
Czesne: 0 zł
Praktyki: 4 tyg. (140 godz.)

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kształcenia policealnego w naszych Gdańskich Szkołach Medycznych dla dorosłych.

Studium Pracowników Medycznych i Społecznych

Nasze działania

Nadbałtyckie Centrum Edukacji „Oświata – Lingwista” prowadzi szkoły dla dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych. Zajmujemy się wszystkimi etapami kształcenia – kształceniem podstawowym, zawodowym, licealnym oraz doskonaleniem umiejętności zawodowych dzięki różnego rodzaju kursom dokształcającym.

Edukacja dzieci i młodzieży

Edukację dzieci i młodzieży prowadzimy w następujących gdańskich placówkach oświatowych:

 • Przedszkole „Lingwista”
 • Szkoły Podstawowe „Lingwista” – im. Zjednoczonej Europy oraz im. Hymnu Narodowego
 • Gimnazjum „Lingwista”
 • Akademickie Liceum Ogólnokształcące „Lingwista”
 • Gdańskie Szkoły Medyczne oraz Szkoły Zawodowe
 • Studium Pracowników Medycznych i Społecznych
 • Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna „Lingwista”

Nasze szkoły to nowoczesne placówki zatrudniające kompetentnych oraz pomocnych nauczycieli i opiekunów. Staramy się zaszczepić w dzieciach miłość do wiedzy oraz wykształcić w nich poszanowanie dla drugiego człowieka i motywację do dalszej nauki, a także do rozwijania swoich zainteresowań. Przekazujemy wiedzę w sposób przystępny i dbamy o to, by każdy uczeń otrzymał niezbędne wsparcie oraz czuł się w szkole bezpieczny i rozumiany.

Edukacja dorosłych

Akademia Kształcenia i Doskonalenia Zawodowego

Akademia Kształcenia i Doskonalenia Zawodowego

Akademia Kształcenia i Doskonalenia Zawodowego umożliwia zdobywanie wiedzy od nauczycieli praktyków.

Szkoła Medyczna w Gdańsku

Szkoła Medyczna w Gdańsku
Gdańskie Szkoły Medyczne dla dorosłych

Gdańskie Studium Administracji oraz Gdańskie Szkoły Medyczne dla dorosłych posiadają uprawnienia szkół publicznych.

Studium Pracowników Medycznych i Społecznych

Studium Pracowników Medycznych i Społecznych

Studium jest miejscem gdzie znajdziesz kierunki kształcenia odpowiadające potrzebom rynku europejskiego.

 • Akademia Kształcenia i Doskonalenia Zawodowego
 • Gdańskie Szkoły Medyczne
 • Studium Pracowników Medycznych i Społecznych
 • Centrum Szkolenia Zawodowego „Oświata – Lingwista”
 • Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli

Nasze działania skierowane do osób dorosłych mają na calu poszerzenie ich kompetencji zawodowych i zwiększenie szans na rynku pracy. Odpowiednio przeprowadzone lekcje i kursy umożliwiają zdobycie nowego przyszłościowego zawodu lub rozwinięcie umiejętności w zakresie zawodu wykonywanego bądź wyuczonego.

Sport i turystyka

 • Turystyka „Oświata – Lingwista”
 • Transport „Oświata – Lingwista”
 • Szkoła Jazdy Konnej „Oświata – Lingwista”

Działania podejmowane przez nas w zakresie sportu i turystyki mają na celu zapewnienie dzieciom i młodzieży należytego odpoczynku i jednocześnie też wykształcanie w nich kompetencji miękkich – umiejętności pracy w grupie, komunikatywności oraz inteligencji emocjonalnej.

Propozycje działań edukacyjno - rekreacyjnych oraz turystyki

Wycieczki edukacyjno - rekreacyjne KOZI LAS

Wycieczki edukacyjne KOZI LAS

Zapraszamy w niezwykłą podróż w przeszłość do serca Kaszub. Gospodarstwo specjalizuje się w hodowli kóz i naturalnych wyrobach z koziego mleka.

Zajęcia edukacyjno - sportowe W SIODLE

Zajęcia edukacyjno – sportowe W SIODLE

Witajcie w świecie koni, kucyków, dżokejów i wyścigów konnych. Poznajcie życie i charaktery koni. Zapraszamy do naszej stajni na terenie Hipodromu Sopot.

Oferta transportowa 2019

Oferta transportowa 2019

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty transportowej. Jesteśmy przewoźnikiem specjalizującym się w przewozach krajowych z zachowaniem najwyższej jakości.


Projekt „Europejska mobilność najlepszą inwestycją w przyszłość.”

[button link=”https://www.oswiatalingwista.eu/europejska-mobilnosc-najlepsza-inwestycja-przyszlosc/” size=”small, medium, large” target=”_blank or _self” icon=”” color=”white, yellow, orange, red, blue, green, gray, black, alternative-1, alternative-2, alternative-3″ lightbox=”true or false”]Więcej o aktualnie realizowanym stażu zagranicznym[/button]

 


Nadbałtyckie Centrum Szkoleń

Konkurs Plastyczno – Sportowy „Po Zdrowie z Mistrzem

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasi Uczniowie klasy pierwszej i czwartej, pod kierunkiem Pani Justyny Rojek – Kuć zostali Laureatami Konkursu Plastyczno – Sportowego „Po Zdrowie z Mistrzem”. Serdecznie gratulujemy!!!

Pomoc w budowie studni dla Szkoły Podstawowej w afrykańskiej wiosce Libambami – Zambia

Podczas Mikołajkowego festynu w grudniu 2018 r. na Placyku Jacka Malczewskiego zbieraliśmy środki między innymi na pomoc w budowie studni dla Szkoły Podstawowej w afrykańskiej wiosce Libambami, w Zambii. Pierwsze krople wody z wybudowanej studni uroczyście pompowali nauczyciele: Lavenda i Righton oraz wódz wioski John.

Oferta zajęć edukacyjnych Podróże kulinarne

Zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym i szkoły podstawowej na intrygującą wyprawę kulinarną po kuchniach różnych krajów. Zabierzemy Was do gdańskich restauracji, w których będziecie mogli poznać tajemnice kucharzy, kelnerów, restauracyjny savoir vivre, posłuchacie niezwykłych historii tych miejsc ale przede wszystkim będziecie GOTOWAĆ. Sami przygotujecie i zjecie smaczne potrawy z wybranego państwa i otrzymacie Certyfikaty małego […]

[gap height=”60″]

[blog posts=”4″ title=”Oświata Lingwista Nadbałtyckie Centrum Edukacji i Szkoleń Zawodowych – Aktualności” show_title=”yes”]